Sałatka z kurczaka wędzonego z ryżem i ananasem

Kurczak, jakiego możemy podać w czasie obiadu, może przybrać bardzo różną swoją postać. W zależności od tego, jak dużo czasu mamy na przygotowanie dania, możemy na przykład zaserwować gościom smaczne piersi drobiowe pieczone w folii z dodatkiem przypraw i ulubionych warzyw czy pieczarek. Czas jaki jest nam potrzebny do ich przygotowania, waha się między 30 a 60 min. Jeśli nie dysponujemy, tak dużą ilością czasu, ale chcemy zadowolić podniebienia naszych gości czymś smacznym, możemy przygotować dla nich sałatkę z kurczaka z ryżem i ananasem. To bardzo lekkie, delikatne a przy tym naprawdę smaczne danie i co ciekawsze, nie musimy już martwić się o to, z czym je podać, gdyż samo w sobie stanowi połączenie: dania i dodatku do niego.

Aby przygotować naszą sałatkę, potrzebne będą nam następujące składniki:

  • Ryż w torebkach – im więcej gości, tym większa ilość torebek; możemy też sięgnąć po kilogramowe opakowanie ryżu, wtedy potrzebujemy mniej więcej ½ opakowania;
  • puszka kukurydzy konserwowej;
  • puszka anasa;
  • przyprawy: majonez, musztarda, sól, pieprz, czerwona słodka papryka;
  • wędzona pierś z kurczaka.

Aby wyczarować naszą sałatkę, należy wykonać następujące czynności:

Krok 1do wrzącej, osolonej wody wrzucamy nasze torebki ryżu. Czas gotowania znajdziemy w opisie na opakowaniu.

Krok 2pierś z kurczaka kroimy na niewielkie części. Im mniejsze tym, większa szansa, że nasi goście, nie otrzymają porcji bez obecności kurczaka.

Krok 3wyciągamy ananasa z puszki a następnie kroimy go, na niewielkie kawałki. Tu zasada krojenia, jest podobna, jak w przypadku krojenia piersi drobiowej.

Krok 4wrzucamy do miseczki kolejno: ostudzony ryż, kurczaka, kukurydzę oraz ananasa. Całość dokładnie mieszamy z majonezem i musztardą. Dla lepszego smaku dodajemy sól, pieprz, czerwoną słodką paprykę. Odstawiamy naszą sałatkę na ok. 30 minut, by wszystkie składniki „się przegryzły” i ładnie połączyły.

Takie smaczne danie kurczakowe, nie tylko nie zabiera zbyt dużo czasu, ale jest również świetną alternatywą na coś smacznego dla naszych pociech. Jeśli zamierzamy z kolei zaprosić samych dorosłych, lubiących ostre i zdecydowane smaki, możemy im przygotować skrzydełka na ostro z grilla